Endometrioza przyczyny i objawy
Choroby oraz ich diagnozowanie

After Newtown – Opinia publiczna w sprawie polityki dotyczącej broni i choroby psychicznej ad

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Wszystkie polityki wzmacniające kontrole w tle i nadzór nad handlarzami bronią były wspierane przez większość właścicieli broni, podobnie jak większość polityk zabraniających niektórym osobom posiadania broni. Większość członków National Rifle Association (NRA) również wspierała wiele z tych polityk. Na przykład 84% posiadaczy broni i 74% członków NRA (w porównaniu z 90% właścicieli nie będących właścicielami broni) zostało poproszonych o zastosowanie uniwersalnego systemu sprawdzania pochodzenia dla wszystkich sprzedaży broni; 76% posiadaczy broni i 62% członków NRA (w porównaniu do 83% właścicieli nie będących właścicielami broni) popierało zakaz posiadania broni przez 10 lat po tym, jak osoba została skazana za złamanie zakazu przemocy w rodzinie; 71% posiadaczy broni i 70% członków NRA (w porównaniu z 78% właścicieli nie będących właścicielami broni) poparło wymóg obowiązkowego minimalnego wyroku w wysokości 2 lat pozbawienia wolności dla osoby skazanej za sprzedanie broni osobie, która nie może legalnie pistolet. Znaleźliśmy większe różnice w poparciu właścicieli spoza broni i właścicieli broni dla zasad zakazujących sprzedaży półautomatycznych broni szturmowych (77% vs. 46%), zakazujących sprzedaży magazynów amunicji o dużej pojemności posiadającej więcej niż 10 pocisków (76 % vs. 48%), zabraniające posiadania broni podręcznej osobom młodszym niż 21 lat (76% vs. 52%) i wymagającym od właścicieli pistoletów blokowania broni, gdy nie są w użyciu, w celu uniemożliwienia obsługi przez dzieci lub nastolatki bez opieka dorosłych (75% vs. 44%). Osoby nie posiadające broni palnej i posiadacze broni mieli podobne poglądy na temat polityki, która przyciągnęła najniższy poziom wsparcia, na przykład zakaz posiadania broni przez osoby z wykroczeniami wyrządzonymi z powodu nieprzyzwoitej ekspozycji (28% w porównaniu z 21%) lub pijanego i nieuporządkowanego zachowania ( 40% vs. 32%).
W wielu przypadkach poglądy właścicieli spoza armat, mieszkających w gospodarstwach domowych z bronią, były ściślej powiązane z poglądami innych właścicieli spoza armaty niż z osobistymi właścicielami broni. Na przykład, 76% właścicieli nie będących właścicielami broni palnej, mieszkających w gospodarstwach domowych z bronią palną, wymaga od osoby uzyskania licencji na broń (w porównaniu z 84% innych posiadaczy broni niebędących działem strzelniczym i 59% właścicieli broni).
Większość polis dotyczących osób cierpiących na choroby psychiczne była popularna zarówno wśród właścicieli spoza broni, jak i właścicieli broni. Osiemdziesiąt pięć procent respondentów popierało żądanie od państw zgłaszania do krajowego systemu sprawdzania pochodzenia osób, którym zabrania się posiadania broni, ponieważ zostały one przymusowo oddane do szpitala na leczenie psychiatryczne lub zostały uznane za niezdolne umysłowo przez sąd. Mimo że ten wymóg obowiązywał od czasu, gdy system kontroli wewnętrznej został wdrożony w 1998 r., Wiele stanów nie zgłasza zapisów dotyczących zdrowia psychicznego. Spośród polityk odnoszących się do osób z zaburzeniami psychicznymi objętych badaniem, ten, który miał najmniejsze publiczne poparcie, pozwalał ludziom, którzy utracili prawo do posiadania broni z powodu choroby psychicznej, aby przywrócić to prawo, jeśli są zdecydowani, aby nie być niebezpiecznymi. .
Tabela 2. Tabela 2. Postawy społeczne dotyczące choroby psychicznej, ogólnie i wśród osób z lub bez doświadczenia z chorobą psychiczną (N = 1530). Ogólnie rzecz biorąc, respondenci wyrażali ambiwalencję co do choroby psychicznej (patrz Tabela 2). Prawie połowa respondentów uważała, że osoby z poważną chorobą psychiczną są bardziej niebezpieczne niż członkowie ogólnej populacji, ale mniej niż jedna trzecia sądzi, że lokalizacja grupy zamieszkania dla osób z chorobą psychiczną w dzielnicy mieszkaniowej zagraża mieszkańcom okolicy
[przypisy: badania wstępne do pracy zakres, klinika ortopedyczna warszawa, skierowanie na leczenie odwykowe ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: badania wstępne do pracy zakres klinika ortopedyczna warszawa skierowanie na leczenie odwykowe