Endometrioza przyczyny i objawy
Choroby oraz ich diagnozowanie

After Newtown – Opinia publiczna w sprawie polityki dotyczącej broni i choroby psychicznej

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Przerażająca utrata życia w szkole podstawowej Sandy Hook w Newtown w stanie Connecticut w grudniu 2012 r. Wywołała ogólnonarodową dyskusję na temat broni palnej i chorób psychicznych w Stanach Zjednoczonych. Ta tragedia miała miejsce mniej niż 6 miesięcy po tym, jak 70 osób zostało nakręconych w kinie w Colorado i po nagłośnionych masowych strzelaninach w Arizonie i Virginia Tech. Te cztery wydarzenia mają dwie wspólne cechy: wszyscy czterej strzelcy byli najwyraźniej chorzy psychicznie, a wszyscy czterej używali broni z magazynami o dużej pojemności, pozwalając im strzelać z wielu rund amunicji bez przeładowywania. Jako że politycy rozważają możliwość ograniczenia przemocy związanej z bronią, powinni zrozumieć społeczne postawy wobec różnych propozycji zapobiegania przemocy, w tym polityk dotyczących osób cierpiących na choroby psychiczne; Wcześniejsze wyniki badań nad postawami Amerykanów w zakresie polityki ograniczania przemocy związanej z bronią1-3 wymagają aktualizacji. W następstwie Sandy Hooka ważne jest również zrozumienie, jak Amerykanie postrzegają chorobę psychiczną. Aby zbadać te kwestie, przeprowadziliśmy dwa krajowe badania opinii publicznej między 2 stycznia a 14 stycznia 2013 r., Z firmą badawczą GfK Knowledge Networks, z wykorzystaniem próbnego doboru próby z przykładowej ramki adresów mieszkaniowych obejmującej 97% amerykańskich gospodarstw domowych. Ankiety zostały przetestowane pilotażowo od 28 grudnia do 31 grudnia 2012. Kolejność pozycji ankiety była losowa. Wypełniliśmy ankietę dotyczącą polityki strzeleckiej (n = 2703) i badanie chorób psychicznych (n = 1530), używając różnych respondentów, aby uniknąć efektów wstępnych. Wskaźnik ukończenia badań wynosił odpowiednio 69% i 70%. W celu przeprowadzenia ankiety dotyczącej polityki dotyczącej broni, aby przedstawić krajowe stawki wsparcia polityki i porównać straty w zależności od posiadanego przez respondentów statusu posiadania broni, sparowaliśmy zarówno posiadaczy broni, jak i właścicieli, którzy mieszkali w gospodarstwach domowych z bronią. Przedstawiliśmy wyniki polityki dotyczącej broni na Szczycie w sprawie ograniczenia przemocy wobec broni w Ameryce na Uniwersytecie Johna Hopkinsa 15 stycznia 2013 r.
Około 33% respondentów zgłosiło posiadanie broni w domu lub garażu, co jest zgodne z najnowszymi danymi z Ogólnego Sondażu Społecznego i innymi sondażami, 4,5, chociaż nieco niższymi niż kilka ankiet z 2013 roku. Dwadzieścia dwa procent respondentów określiło broń jako osobiście należącą do nich ( właściciele broni ), a 11% określiło się jako właściciele spoza armaty, mieszkający w gospodarstwie domowym z bronią. Wśród właścicieli broni 71% zgłosiło posiadanie broni ręcznej, 62% zgłosiło posiadanie strzelby, a 61% zgłosiło posiadanie karabinu. Pozostałe 67% respondentów określiło się jako osoby niebędące właścicielami broni, mieszkające w gospodarstwach domowych bez broni ( właściciele niebędący armatami ).
Tabela 1. Tabela 1. Publiczne wsparcie dla zasad dotyczących broni w 2013 r., Ogółem i według stanu posiadania broni (N = 2703). Większość respondentów popierała wszystkie z 31 polityk dotyczących broni (z wyjątkiem tabeli 4). Wsparcie publiczne było szczególnie wysokie w przypadku środków zabraniających niektórym osobom posiadania broni, zwiększania kontroli w tle oraz wprowadzania większego nadzoru nad handlarzami bronią. Nawet polityki zakazujące sprzedaży wojskowych półautomatycznych broni i magazynów amunicji o dużej pojemności były wspierane przez ponad 65% ogółu społeczeństwa.
Zauważyliśmy mniejsze różnice, niż przewidzieliśmy między właścicielami broni a właścicielami bez broni
[przypisy: przychodnia jasien, trzeszczki, polradiologia ]

Tags: , ,

No Responses to “After Newtown – Opinia publiczna w sprawie polityki dotyczącej broni i choroby psychicznej”

 1. Accidental Genius Says:

  Article marked with the noticed of: ortodonta bielsko-biała[...]

 2. Cezary Says:

  korzystnie działaja na zmiejszenie cukru, cholesterolu i wzmocnienie naczyń krwionosnych

 3. Wooden Man Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: manicure wola[...]

 4. Alex Says:

  Dobry i rzeczowy artykuł

Powiązane tematy z artykułem: polradiologia przychodnia jasien trzeszczki