Endometrioza przyczyny i objawy
Choroby oraz ich diagnozowanie

Kiedy zacząć ART w Afryce – pilny priorytet badań cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W Afryce subsaharyjskiej odsetek gruźlicy wzrósł o 5 do 10 od początku epidemii HIV-AIDS. Modelowanie matematyczne i metaanaliza doświadczeń terapeutycznych w warunkach ubogich pod względem zasobów sugerują, że wczesna ART mogła zmniejszyć częstość występowania gruźlicy wśród pacjentów z szerokim zakresem liczby CD4, ale brak jest rozstrzygających danych. Wczesna inicjacja ART w Afryce może również zapobiegać przenoszeniu HIV. Modele matematyczne przewidują efekt na dużą skalę z natychmiastowego użycia ART przez wszystkie zainfekowane osoby. Prowadzone są szeroko zakrojone, oparte na społecznościach próby interwencyjnych interwencji profilaktycznych, w tym podejście test-i-leczenia, ale pytania bez odpowiedzi dotyczące indywidualnych korzyści zdrowotnych w porównaniu do ryzyka podnoszą kwestie etyczne i pragmatyczne. Czy należy promować uniwersalną terapię dla wspólnego dobra profilaktyki, pomimo niepewnych korzyści zdrowotnych dla leczonej osoby. Jeśli wykazano, że natychmiastowe leczenie ART przynosi korzyści indywidualnemu zdrowiu, upraszcza się publiczne ustalanie priorytetów podejścia opartego na testach i leczeniu, ponieważ właściwe byłoby zaoferowanie wszystkim diagnozy i natychmiastowej ART.
Wykazanie podwójnej korzyści ze stosowania ART przyniosło optymizm odnośnie do pandemii HIV-AIDS. Różnorodność wytycznych klinicznych i praktyki odzwierciedla jednak brak ostatecznych danych wskazujących, co jest najlepsze dla osób, które przyjmowałyby leki. WHO charakteryzuje dostępne dowody, aby poinformować o opracowaniu wytycznych dotyczących inicjacji ART jako słabych, a zmiany w wytycznych USA zostały w dużej mierze oparte na opinii ekspertów.
Uważamy, że należy przeprowadzić randomizowaną, kontrolowaną próbę natychmiast, aby określić, kiedy należy zainicjować ART w Afryce, aby uzyskać maksymalną indywidualną korzyść dla zdrowia. Możliwe jest przeprowadzenie dużego, prostego badania w celu oceny ryzyka i korzyści bezpośredniego działania ART w porównaniu z odroczeniem, aż do osiągnięcia liczby komórek CD4 + 350 komórek na milimetr sześcienny. Kluczowymi punktami końcowymi mogą być łatwe do ustalenia zdarzenia, takie jak występowanie gruźlicy, hospitalizacja i śmierć. Równowaga byłaby obecna z powodu sprzecznych dowodów z badań obserwacyjnych, braku danych z Afryki Subsaharyjskiej, ograniczonych danych z randomizowanych badań, rozbieżnej praktyki międzynarodowej i niespójnych wytycznych.
Niepewność dotycząca ART jest szkodliwa dla milionów osób żyjących z zakażeniem wirusem HIV. Wczesna ART i odroczona ART, każda polecana i praktykowana w zależności od ustawienia, nie może być zarówno najkorzystniejszym wyborem dla indywidualnego zdrowia. Aby podejmować świadome decyzje, osoby zarażone wirusem HIV wymagają pełnego zrozumienia konsekwencji wczesnego lub późnego przyjęcia ART lub niechętnie podejmują wczesne leczenie w celu zapobiegania. Mając miliony ludzi, którzy wciąż tego nie potrzebują, miliardy dolarów zainwestowane w programy HIV-AIDS i szeroko rozpowszechniona dyskusja na temat rozszerzania wykorzystania ART, zbyt wiele jest zagrożonych, aby pozwolić na niepewność, kiedy należy inicjować ART.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Poglądy wyrażone w tym artykule są poglądami autorów i niekoniecznie odzwierciedlają oficjalne stanowisko Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorób lub Agencji ds. Substancji Toksycznych i Rejestru Chorób.
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Ten artykuł został opublikowany 20 lutego 2013 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Centrów Kontroli i Prewencji Chorób, Atlanta (KMDC); oraz ICAP, Columbia University Mailman School of Public Health, Nowy Jork (WME-S.).

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1
[hasła pokrewne: tasiemkownia, bol kosci ogonowej, rehmedica ]

Tags: , ,

No Responses to “Kiedy zacząć ART w Afryce – pilny priorytet badań cd”

 1. Skull Crusher Says:

  U mnie szybko udalo sie wrocic do normalnego funkcjonowania

 2. Mr. Peppermint Says:

  Article marked with the noticed of: wózek inwalidzki[...]

 3. Melania Says:

  Świetny artykuł, mimo wszystko

 4. Dancing Madman Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu implanty zębowe ceny[...]

 5. Old Man Winter Says:

  boję, że jak taki włókniak jednak może być niebezpieczny

Powiązane tematy z artykułem: bol kosci ogonowej rehmedica tasiemkownia