Endometrioza przyczyny i objawy
Choroby oraz ich diagnozowanie

Poprawa zapobiegania otyłości na poziomie lokalnym – nowe możliwości

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki połączeniu dostępnych dowodów naukowych i nowych możliwości regulacyjnych istnieje obecnie znacząca szansa na lokalne innowacje w zakresie rozwiązywania problemu zdrowia publicznego związanego z otyłością. Jeden obiecujący przykład wywodzi się z niedawnej federalnej inicjatywy na rzecz zapobiegania otyłości: przepisy dotyczące etykietowania w menu ustawy Affordable Care Act (ACA), które wymagają sieci restauracji prowadzących co najmniej 20 lokalizacji w celu dostarczania informacji o kaloryczności w menu i na tablicach menu, wraz z oświadczenie dotyczące zalecanej dziennej dawki kalorycznej. Pomimo powszechnego porozumienia w środowisku naukowym, że otyłość jest spowodowana czynnikami środowiskowymi, przepis na etykietowanie menu ACA jest jednym z pierwszych federalnych wysiłków zmierzających do określenia znanego czynnika ryzyka środowiskowego – spożycia żywności z dala od domu, która jest zazwyczaj wyższa w kaloriach i gruby. Zwolennicy etykietowania menu oferują dwa podstawowe argumenty przemawiające na jego korzyść: może to prowadzić do kupowania żywności o mniejszej ilości kalorii, a jej narzucanie może prowadzić restauracje do przeformułowania pozycji menu o wyższej kaloryczności i opracowania bardziej zdrowych ofert. Przeciwnicy często wskazują na słabe lub niespójne dowody dotyczące wpływu etykietowania menu na zachowania konsumentów w zakresie zakupów. Wyrażają również zaniepokojenie wprowadzaniem etykietowania dla pozycji menu, które często się zmieniają (np. Produkty sezonowe) lub zawierają zakres kalorii.

Oprócz różnic w metodach badania i jakości danych, kluczowy powód niejednoznacznych ustaleń w badaniach nad etykietowaniem menu może być związany ze sposobem przekazywania informacji o kaloryczności. W jurysdykcjach, w których obowiązkowe jest etykietowanie menu w restauracjach przed upływem terminu ACA, informacje o kaloryczności są zwykle przedstawiane w kategoriach absolutnych kalorii (np. Hamburger ma 250 kalorii). Jeśli klienci nie rozumieją, co oznacza 250 kalorii i jak te kalorie są dopasowane do ich ogólnych codziennych wymagań dietetycznych, umieszczenie tych informacji w menu może nie być zbyt przydatne. Trudność ta może dotyczyć zwłaszcza mniejszości i osób o niskim statusie społeczno-ekonomicznym, którzy są najbardziej zagrożeni otyłością i mają tendencję do niższego niż przeciętny poziomu umiejętności żywieniowych i liczenia, co może utrudnić im tłumaczenie informacji. w interpretowalne odpowiedniki. Dodatkowa obawa dotycząca interpretacji pojawia się w przypadku żywności (w tym posiłków złożonych) o zawartości kalorii, która byłaby wyświetlana jako zasięg (np. Od 400 do 700 kalorii za kawałek pizzy, w zależności od dodatków). Nawet przy wymaganym zaleceniu ACA dotyczącym dziennego zalecanego spożycia kalorii, zakresy kalorii mogą być trudne do zinterpretowania, jeśli konsumenci nie znają liczby kalorii w składnikach.
Jako że FDA (Food and Drug Administration) finalizuje federalne przepisy dotyczące etykietowania menu, które będą zawierać szczegółowe wymagania dotyczące prezentacji kalorii w menu i na tablicach menu, ważne jest, aby wziąć pod uwagę możliwości, które pozostają w stanach i lokalizacjach. Samorządy lokalne są w dobrej pozycji, aby zwiększyć potencjalną skuteczność przepisów dotyczących etykietowania menu ACA, częściowo dlatego, że już rozpoczęły angażowanie się w innowacyjne działania regulacyjne związane z zapobieganiem otyłości (np. Przed lokalnymi przepisami dotyczącymi etykietowania menu) i będą nadal Zrób tak.
Istnieje solidne poparcie naukowe dla różnych alternatywnych strategii przedstawiania konsumentom informacji o kaloriach, z których wszystkie są prawdopodobnie lepsze niż podawanie absolutnych kalorii
[podobne: wital gołdap, poradnia hematologiczna czym się zajmuje, alevox ]

Tags: , ,

No Responses to “Poprawa zapobiegania otyłości na poziomie lokalnym – nowe możliwości”

 1. Voluntary Says:

  Article marked with the noticed of: stomatologia bydgoszcz[...]

 2. Disco Potato Says:

  rak płuca to nie oszukujmy się wyrok

 3. Barbara Says:

  [..] Cytowany fragment: psycholog dziecięcy[...]

 4. Błażej Says:

  błonnik+antyoksydanty

Powiązane tematy z artykułem: alevox poradnia hematologiczna czym się zajmuje wital gołdap