Endometrioza przyczyny i objawy
Choroby oraz ich diagnozowanie

Próba Tocilizumabu w zapaleniu tętnic olbrzymich ad 7

Posted in Uncategorized  by admin
September 9th, 2018

Różnica między grupą, która otrzymywała tocilizumab w cotygodniowym okresie a grupą placebo, która przeszła 52-tygodniową stoż- kę, wynosiła 5,59 punktu (99% CI, 0,86 do 10,32, P = 0,002). Jednak różnice między grupą otrzymującą tocilizumab co drugi tydzień i każdą grupą placebo w odniesieniu do wyniku sumarycznego składnika fizycznego SF-36 nie osiągnęły istotności statystycznej. Średnia zmiana w stosunku do wartości wyjściowej w skróconym wyniku oceny komponentu mentalnego nie różniła się istotnie między grupą, która otrzymywała tocilizumab raz w tygodniu (zmiana wyniku, 7,28) lub grupą, która otrzymywała tocilizumab co drugi tydzień (6.12), a grupą placebo, która przeszła 26-tygodniową taper (6,67) lub grupa placebo, która przeszła 52-tygodniową zbieżność (2,84) (sekcja 5 w dodatkowym dodatku). Średnie spadki (wskazujące poprawę) od wartości wyjściowej do 52. tygodnia w ogólnej ocenie aktywności choroby u pacjentów z wynikiem VAS wynoszącym -19,0 w grupie otrzymującej tocilizumab raz w tygodniu i -25,3 w grupie otrzymującej tocilizumab co drugi tydzień były większe niż w obu grupach placebo (-3,4 w grupie placebo ze stożkiem 26-tygodniowym i -7,2 w grupie placebo z 52-tygodniowym zwężeniem, P <0,05 dla wszystkich porównań tocilizumabu tygodniowo z placebo; P <0,01 dla wszystkich porównań tocilizumab co drugi tydzień z placebo) (sekcja S5 w dodatkowym dodatku).
Bezpieczeństwo
Tabela 3. Tabela 3. Bezpieczeństwo w 52-tygodniowym okresie próbnym. Procent pacjentów z działaniami niepożądanymi był podobny we wszystkich grupach testowych (Tabela 3), ale mniej pacjentów zgłaszało ciężkie zdarzenia niepożądane w grupie, która otrzymywała tocilizumab raz w tygodniu (15 %) lub co drugi tydzień (14%) niż w grupie placebo, która przeszła 26-tygodniową stoż- kę (22%) lub grupę placebo, która przeszła 52-tygodniową stoż- kę (25%). Najczęściej zgłaszanym zdarzeniem niepożądanym i ciężkim zdarzeniem niepożądanym było zakażenie (tabela 3 i sekcja S6 w dodatkowym dodatku). Poważne infekcje wystąpiły u 7% pacjentów w grupie otrzymującej tocilizumab raz w tygodniu, 4% osób w grupie, która otrzymywała tocilizumab co drugi tydzień, 4% osób w grupie placebo, które przeszły 26-tygodniową stożkę, i 12% w grupie placebo, która przeszła stożek 52-tygodniowy (Tabela 3).
Wycofanie z badania z powodu zdarzenia niepożądanego wystąpiło u 6% pacjentów w każdej grupie leczonej tocilizumabem, u 4% pacjentów w grupie placebo, u których wykonano 26-tygodniowe zwężenie, iu żadnego pacjenta w grupie placebo, która przeszła 52 -ten stożek (tabela 3 i rysunek 1). Częstą przyczyną wycofania się z badania były zdarzenia niepożądane (u 11 z 251 pacjentów [4%]), decyzja pacjenta (w 11 [4%]) i brak skuteczności (w 8 [3%]). Żaden z pacjentów nie zmarł w ciągu roku 1. Reakcja w miejscu wstrzyknięcia wystąpiła u 7% pacjentów w grupie otrzymującej tocilizumab raz w tygodniu, u 14% pacjentów w grupie otrzymującej tocilizumab co drugi tydzień, u 10% pacjentów w grupie placebo który przeszedł 26-tygodniową zbieżność, i 2% osób w grupie placebo, która przeszła 52-tygodniową zbieżność (Tabela 3). Nie zgłoszono perforacji przewodu pokarmowego, zawałów mięśnia sercowego, zaburzeń demielinizacyjnych ani anafilaksji.
Jeden pacjent w grupie przyjmującej tocilizumab co drugi tydzień miał udar zakrzepowy w 254 dniu badania
[patrz też: kręgosłup w sporcie, zespół psychoorganiczny objawy, terapia falą uderzeniową ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: kręgosłup w sporcie terapia falą uderzeniową zespół psychoorganiczny objawy