Endometrioza przyczyny i objawy
Choroby oraz ich diagnozowanie

Technologia w szpitalu: Transformacja opieki nad pacjentem na początku XX wieku ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wynikające z tego zwiększenie liczby migdałków i adenoidektomii odzwierciedla rosnącą popularność teorii ogniskowej. Przy coraz bardziej złożonej organizacji szpitali, rachunkowość kosztów stała się koniecznością. Zapisane rekordy ustąpiły miejsca kalkulatorom, kartom dziurkowanym i maszynom tabulacyjnym. Stopniowo standaryzowano zapisy pacjentów i dane demograficzne. Wraz z wprowadzeniem aparatu rentgenowskiego przyjęto ustalenia dotyczące płacenia lekarzy, w szczególności rentgenologów.
Ogólnie, chirurdzy byli uważani za lepszych od innych lekarzy z kilku powodów. Operacja była postrzegana jako heroiczna , chirurdzy byli w stanie wykazać wymierne wyniki, opracowali dramatyczne procedury operacyjne, a nowa struktura szpitala sprawiła, że chirurdzy byli szczególnie widoczni. Konsekwencją tego znaczenia było zmodyfikowanie struktury organizacyjnej szpitali w celu wspierania szybkiego przepływu pacjentów.
Godne uwagi jest to, że podczas tego innowacyjnego i ekscytującego czasu w medycynie, pewien lek ostrożny i samokontrola został wyrażony przez EA Codmana, chirurga z Bostonu. Przedstawił on ideę uważnego i systematycznego rozliczania wyników po operacji, która została odkryta na nowo w ostatnich latach. Wysiłki Codmana skłoniły American College of Surgeons do popierania stosowania udoskonalonych i wystandaryzowanych zapisów oraz promowania formalnego szkolenia chirurgicznego.
Na praktykę medyczną wpłynęły także wysiłki mające na celu zastąpienie nauki nieudowodnioną teorią, szczególnie w testach diagnostycznych. Do najwcześniejszych z tych wysiłków należało badanie moczu. Większość pacjentów przyjmowanych do szpitala Pennsylvania Hospital lub New York Hospital poddawano co najmniej jednemu rutynowemu badaniu moczu (niezależnie od rozpoznania). Pomiędzy 1900 a 1925 r. Analiza moczu stała się pierwszym testem diagnostycznym, który często powtarza się podczas pobytu pacjenta w szpitalu, ustanawiając w ten sposób model ciągłego monitorowania. W edukacji medycznej szczególną uwagę poświęcono także analizie moczu: Richard Cabot, słynny lekarz z Bostonu twierdził, że niektórzy absolwenci z Harvardu zawsze wiedzieli, jak zbadać mocz, nawet jeśli niewiele wiedzieli .
Diagnostyczne wykorzystanie filmów rentgenowskich zostało niemal natychmiast zaakceptowane przez lekarzy po odkryciu tej technologii w 1895 roku, chociaż byli sceptycy, którzy zaprzeczyli przewadze badań rentgenowskich nad dobrym badaniem klinicznym. do 1900 r. większość głównych szpitali w Stanach Zjednoczonych zakupiła aparaty rentgenowskie, a do 1925 r. rutynowo uzyskiwano filmy rentgenowskie w przypadkach podejrzenia złamań.
Chociaż aparat rentgenowski został przyjęty z entuzjazmem, wprowadzenie elektrokardiografii było bardzo powolne. Szpital w Nowym Jorku nie nabył maszyny do 1914 r., A Szpital w Pensylwanii nie kupił jej do 1921 r. Do 1925 r. Badania elektrokardiograficzne stały się rutynowe, chociaż ich wartość kliniczna wydawała się niepewna dla wielu osób.
Minęły dziesięciolecia, zanim liczba krwinek stała się powszechna, a całkowita liczba białych krwinek i liczba różnic została włączona do praktyki medycznej. Kontrowersje wokół ich znaczenia wkrótce rozszerzyły się na dyskusje nad względną rolą oceny klinicznej i nauk laboratoryjnych, spór, który nierzadko wypływa dziś na powierzchnię.
W całej książce Howell bada opiekę medyczną, a zwłaszcza wykorzystanie technologii medycznej w kontekście społecznym oraz aby dowiedzieć się czegoś o tym, jak i dlaczego technologia medyczna stała się tak rutynową częścią Stanów Zjednoczonych. praktyka medyczna. To, czy historia technologii medycznej i jej wprowadzenie do opieki medycznej na przełomie wieków jest cenne dla osób zainteresowanych współczesną polityką zdrowotną , jak twierdzi autor, jest wątpliwe. Podejmowanie decyzji 80 lat temu wydaje się mieć niewielkie znaczenie dla współczesności, biorąc pod uwagę niezwykłe różnice w otoczeniu społecznym wtedy i teraz. Mimo to autor stara się zidentyfikować współczesne echa , takie jak obecne zainteresowanie całkowitym zarządzaniem jakością, które nie różni się zbytnio od wysiłków mających na celu poprawę efektywności w pierwszych dziesięcioleciach XX wieku, oraz wytyczne praktyki klinicznej, które poprzedzały antycedencje. na początku XX wieku. Polecam tę wspaniałą książkę każdemu, kto interesuje się historią medycyny.
Seymour Perry, MD
Medical Technology and Practice Patterns Institute, Washington, DC 20007-2258

Powołanie się na artykuł (1)
Zamknij Cytowanie artykułów
[więcej w: szpital kolejowy wilkowice, bol kosci ogonowej, rehmedica ]

Tags: , ,

No Responses to “Technologia w szpitalu: Transformacja opieki nad pacjentem na początku XX wieku ad”

 1. Hightower Says:

  Byłam już u dwóch dermatologów

 2. Michał Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: szpital[...]

 3. Monika Says:

  czym grozi nieleczona niedoczynność tarczycy

 4. Mercury Reborn Says:

  [..] Cytowany fragment: Ginekolog Opole[...]

 5. Gas Man Says:

  Jak was coś boli to idźcie do lekarza a nie czytajcie porady

 6. Easy Sweep Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do opinie medyczne[...]

 7. Zesty Dragon Says:

  To sa oficjalne informacje medyczne

Powiązane tematy z artykułem: bol kosci ogonowej rehmedica szpital kolejowy wilkowice