Endometrioza przyczyny i objawy
Choroby oraz ich diagnozowanie

Zagrożona nadzieja – PEPFAR i zdrowie w Afryce ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Zapewniłem go, że z czasem będziemy wiedzieć. Zgodnie z południowoafrykańskimi wytycznymi, pan C. rozpoczął standardowy czterolekowy reżim gruźlicy i wrócił do domu. Widziałem go w klinice miesiąc później. Zaczął wykrztuszać plwocinę w krwi. Był słaby, zmęczony, nieszczęśliwy. Jego plwocina była pozytywna na gruźlicę, więc zapewniłam go, że wkrótce powinien zacząć się poprawiać.
Ale byłem w błędzie. Dwa i pół miesiąca po tym, jak pan C. przedłożył swoją próbkę plwociny do hodowli, przyszedł wynik testu oporu. Miał gruźlicę XDR. Zadzwoniliśmy do niego, aby przyszedł do szpitala, ale już kilka tygodni wcześniej wydał prawie jedną czwartą swoich dochodów, by przyjść do kliniki i nie miałby więcej pieniędzy przez kilka tygodni. Kilka dni później zespół gruźlicy zorganizował go, by go odebrać, a on został przeniesiony do Durbanu, aby rozpocząć leczenie. I tak, prawie 3 miesiące po gruźlicy po raz pierwszy zdiagnozowano i prawdopodobnie wiele więcej od początku swojej choroby, Pan C. w końcu otrzymał odpowiednie leki.
Trzy miesiące później mój projekt badawczy zabrał mnie do szpitala skierowanego przeciwko gruźlicy Durbanu. Wiedziałem, że leczenie pana C. potrwa co najmniej 12 miesięcy, więc powoli wspinałem się po każdym locie, pytając pielęgniarki na każdej stacji, czy go widziały. Mój żołądek był zawiązany z niecierpliwością: śmiertelność z gruźlicy XDR wynosiła ponad 90%.
Ale na piątym piętrze, w narożnym łóżeczku na oddziale z pacjentami w niebieskich szpitalnych koszulach, zauważyłem znajomy fluorescencyjno-żółty tenisówka. Znalazłem go. Uczennice pana C. poszerzyły się o brzeg jego niebieskiej maski. Łzy zalały nasze oczy na nieprawdopodobieństwo sytuacji – wbrew pozorom system zadziałał. Pan C. oszukał śmierć i wyglądał dobrze; jadł i przytył. Odwiedziłem go jeszcze raz, zanim skończył leczenie. Był ledwie rozpoznawalny – jego twarz wypełniła się, a skóra lśniła. Uspokoiłem się, że w nadziei pozostała pewna wartość.
Do czasu stworzenia w 2003 r. Planu ratunkowego prezydenta dotyczącego pomocy w walce z AIDS (PEPFAR) zakażenie wirusem HIV było karą śmierci w RPA. Od tego czasu miliony pacjentów na całym świecie zaczęły przyjmować leki ratujące życie, a kolejne miliony zostały przebadane na obecność wirusa HIV. Terapia antyretrowirusowa (ART) stosowana u kobiet w ciąży zakażonych wirusem HIV chroniła ponad 300 000 noworodków przed nowymi zakażeniami. Szerzej, fundusze PEPFAR zostały wykorzystane do naprawy rozpadających się klinik i szpitali oraz przeszkolenia tysięcy pracowników służby zdrowia.
PEPFAR odniosła sukces częściowo dlatego, że skorzystała z całego systemu opieki zdrowotnej w taki sposób, jak nie zrobiły tego szczepienia, inicjatywy dotyczące zdrowia matek i inne interwencje w zakresie zdrowia publicznego. Zajmując się defektami i dziurami w ogólnych systemach opieki zdrowotnej w Afryce, finansowane przez PEPFAR szkolenia dla 140 000 nowych pracowników służby zdrowia i rozwój programów, w których wykorzystywano edukatorów rówieśniczych i pracowników służby zdrowia w celu diagnozowania i leczenia pacjentów z HIV na trudno dostępnych obszarach wiejskich. Było to z powodu PEPFAR, że pan C. mógł przejść testy, zostać odebrany w domu i poprowadzony do szpitala rejonowego i przeżyć gruźlicę XDR. W ciągu niespełna dziesięciu lat PEPFAR stworzył systemy opieki zdrowotnej w regionach, w których ludzie nigdy nie widzieli lekarza.
Teraz PEPFAR jest zagrożony, ponieważ inwestycje w AIDS ustępują miejsca innym globalnym priorytetom zdrowotnym – zmiana wspierana przez niektórych w globalnej społeczności zdrowia, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, że systemy dostarczające ART również umożliwiają ekspansję podstawowej opieki, przewlekłego leczenia i macierzyństwa. oraz usługi opieki nad dziećmi
[więcej w: clotrimazolum tabletki dopochwowe, szpital kolejowy wilkowice, tasiemkownia ]

Tags: , ,

No Responses to “Zagrożona nadzieja – PEPFAR i zdrowie w Afryce ad”

 1. Eryk Says:

  Z tarczycą tsza metoda prób i błędów

 2. High Kingdom Warrior Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: tłumacz angielski Warszawa[...]

 3. Paulina Says:

  Wyjątkowo niechlujnie pod względem pisowni napisany artykuł.

 4. Sidewalk Enforcer Says:

  Article marked with the noticed of: trenabol[...]

 5. Oskar Says:

  jestem chora na niedoczynnosc tarczycy i przysadki mozgowej

Powiązane tematy z artykułem: clotrimazolum tabletki dopochwowe szpital kolejowy wilkowice tasiemkownia