Endometrioza przyczyny i objawy
Choroby oraz ich diagnozowanie

Eksperymenty w ciągłości – Ponowne przemyślenie szkolenia rezydencyjnego w opiece ambulatoryjnej ad

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Do chwili obecnej wybrano 21 programów rezydencji z zakresu medycyny wewnętrznej, a wiele z tych programów skupiło się na poprawie doświadczeń mieszkańców ambulatoryjnych poradni podstawowej opieki zdrowotnej.3 Po przystąpieniu do EPI program medycyny wewnętrznej w szpitalu hrabstwa Hennepin w Minneapolis oddzielił opiekę ambulatoryjną na dedykowane bloki, minimalizując w ten sposób konflikt z obowiązkami w szpitalu. System blokowy stworzył jednak wyzwanie dla ciągłości opieki, ponieważ indywidualni mieszkańcy nie byliby dostępni dla swoich pacjentów opieki podstawowej podczas rotacji w szpitalu. Anne Pereira, dyrektor programu rezydencji w Hennepin, rozwiązała ten problem, tworząc system partnerskich praktyk – współtwórców, którzy ponoszą wspólną odpowiedzialność za opiekę nad pacjentem.
Michael Rosenblum, dyrektor rezydentury w Baystate Medical Center w Springfield w stanie Massachusetts, wykorzystał EIP do stworzenia systemu opartego na zespołach opieki ambulatoryjnej. Klinika została podzielona na zespoły, z których każda składała się z pięciu do sześciu mieszkańców, jednego nauczyciela wydziału, jednej pielęgniarki, asystenta lekarza i asystentów medycznych. Cały zespół ma kliniki tego samego dnia każdego tygodnia, a każda sesja rozpoczyna się od spotkania grupowego, które obejmuje przegląd harmonogramu dnia, aby dostawcy mogli przewidywać potrzeby pacjentów i koordynować opiekę nad pacjentami o najbardziej skomplikowanych warunkach. Obecnie Rosenblum jest w trakcie uzyskiwania uznania dla kliniki jako domu medycznego skupionego na pacjentach.
Być może najbardziej radykalne odejście od tradycyjnego programu rezydencji w zakresie medycyny wewnętrznej można znaleźć na Uniwersytecie w Cincinnati, gdzie dyrektor programowy Eric Warm stworzył 12-miesięczny blok opieki ambulatoryjnej między drugim a trzecim rokiem pobytu, dając mieszkańcom możliwość pracować w klinice podstawowej przez cały rok. Klinika jest zorganizowana w zespoły ćwiczebne, a lekarze mają za zadanie dążenie do poprawy opieki nad pacjentem i wyników. Każdego miesiąca członkowie zespołu otrzymują kartę raportu z danymi o stanie zdrowia pacjentów i na bieżąco analizują te wyniki, aby ustalić, w jaki sposób najlepiej osiągnąć optymalne wyniki zdrowotne dla swoich pacjentów.
Przeprojektowanie szkolenia na pobyt stały jest ogromnym przedsięwzięciem, ale nagrody wydają się warte wysiłku. Przeprojektowanie programu nauczania na Uniwersytecie Cincinnati zaowocowało nie tylko poprawą doświadczenia mieszkańców w ich podstawowej klinice, ale także znacznie wyższym poziomem zadowolenia pacjentów, mniejszą liczbą nieobecności i lepszymi wskaźnikami wyników w leczeniu chorób przewlekłych.4 W ciągu ostatnich 5 lat W latach coraz większa liczba programów pobytowych poza EPI wprowadziła harmonogram blokowania opieki ambulatoryjnej, aby zminimalizować konflikty między obowiązkami pacjentów hospitalizowanych i ambulatoryjnych. Niedawno Towarzystwo Ogólnej Medycyny Wewnętrznej zwołało szczyt nauczycieli medycznych, aby omówić, w jaki sposób włączyć mieszkańców do kliniki ambulatoryjnej w oparciu o zespoły. 5 Poważne wyzwania pozostają, w tym znalezienie pieniędzy na zwiększony personel wsparcia kliniki i przeprojektowanie personelu szpitala w celu dostosowania się więcej czasu przebywania w warunkach ambulatoryjnych. Na koniec musimy zająć się faktem, że wiele gabinetów podstawowej opieki zdrowotnej jest dostępnych tylko dla pacjentów objętych Medicaid lub Medicare
[podobne: skierowanie na leczenie odwykowe, wysiłkowe skierowanie na leczenie odwykowe, klinika ortopedyczna warszawa ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: dentysta mokotów klinika ortopedyczna warszawa skierowanie na leczenie odwykowe