Endometrioza przyczyny i objawy
Choroby oraz ich diagnozowanie

Komplikacje wentylacji mechanicznej – nowy paradygmat nadzoru CDC cd

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Oznaczanie tej populacji jest koniecznym pierwszym krokiem w kierunku wyjaśnienia tych wydarzeń i określenia możliwości modyfikacji opieki w celu ich uniknięcia. Po drugie, nowe definicje umożliwią szpitalom porównanie swoich stawek z instytucjami partnerskimi w bardziej znaczący sposób. Nowe definicje opierają się wyłącznie na kryteriach ilościowych, a zatem są znacznie bardziej obiektywne niż te stosowane w tradycyjnym nadzorze VAP. Szpitale mogą teraz mieć więcej pewności, że różnice w stawkach odzwierciedlają różnice w pacjentach i procesach opieki, a nie subiektywne i niejednoznaczne błędy nadzoru. Definicje będą najbardziej przydatne, gdy połączą się z wynikami oceny stopnia zaawansowania choroby, aby uzyskać wiarygodną korektę ryzyka.
Po trzecie, włączenie kryterium antybiotyków do definicji IVAC zapewni szpitalom rutynowy, szeroko raportowany punkt odniesienia do przepisywania antybiotyków na OIOM. Wiadomo, że praktyki w zakresie przepisywania antybiotyków różnią się znacznie między klinicystami i między instytucjami, ale nie było prostego sposobu, aby klinicyści lub szpitale wiedzieli, gdzie się znajdują w stosunku do swoich rówieśników. Metryka IVAC może zidentyfikować osoby przepisujące odstających krewnych. Programy antybiotyczno-opiekuńcze skorzystają z możliwości zrozumienia, w jaki sposób ich instytucja porównuje się z instytucjami partnerskimi i kim mogą być ich najbardziej różniące się osoby. Informacje te mogą pomóc osobom i instytucjom zminimalizować nadmierne przepisywanie leków, a tym samym zmniejszyć liczbę infekcji antybiotykowych i Clostridium difficile, a także koszty.
Podsumowując, te nowe definicje obiecują wzbogacić zakres i jakość informacji dostępnych dla czołowych klinicystów, liderów szpitali, pacjentów i społeczeństwa. Nowe, wiarygodne i porównywalne informacje na poziomie systemu dotyczące pacjentów, którzy mają poważne powikłania i wzorce antybiotyków przepisywane przez instytucje, stanowią kluczowe pierwsze kroki w kierunku dalszej poprawy opieki nad wentylowanymi pacjentami.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z Wydziału Medycyny Populacji, Harvard Medical School i Harvard Pilgrim Health Care Institute; oraz Departament Medycyny, Brigham i Szpital Kobiecy – oba w Bostonie.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Centra kontroli i zapobiegania chorobom. Nadzór zdarzeń związanych z respiratorem (http://www.cdc.gov/nhsn/acute-care-hospital/vae/index.html).

2. Dudeck MA, Horan TC, Peterson KD, et al. Raport National Healthcare Safety Network (NHSN), podsumowanie danych za 2010 r., Moduł związany z urządzeniem. Am J Infect Control 2011; 39: 798-816
Crossref Web of Science Medline
3. Klompas M, Khan Y, Kleinman K, i in. Wieloośrodkowa ocena nowego paradygmatu nadzoru w odniesieniu do powikłań wentylacji mechanicznej. PLoS One 2011; 6: e18062-e18062
Crossref Web of Science Medline
4. Hayashi Y, Morisawa K, Klompas M, i in. W kierunku poprawy nadzoru: wpływ komplikacji związanych z wentylacją na długość pobytu i stosowanie antybiotyków u pacjentów na oddziałach intensywnej terapii Clin Infect Dis 2013; 56: 471-477
Crossref Web of Science Medline
5. Klompas M, Magill S, Robicsek A, i in. Obiektywne definicje nadzoru dla zapalenia płuc związanego z wentylatorem. Crit Care Med 2012; 40: 3154-3161
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (64)
Zamknij Cytowanie artykułów
[podobne: terapia falą uderzeniową, kręgosłup w sporcie, test adhd ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: kręgosłup w sporcie terapia falą uderzeniową test adhd