Endometrioza przyczyny i objawy
Choroby oraz ich diagnozowanie

Nieinwazyjne promieniowanie serca w celu ablacji częstoskurczu komorowego

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Ostatnie postępy umożliwiły nieinwazyjne mapowanie zaburzeń rytmu serca za pomocą obrazowania elektrokardiograficznego i nieinwazyjnego dostarczania precyzyjnego promieniowania ablacyjnego za pomocą stereotaktycznej radioterapii ciała (SBRT). Połączyliśmy te techniki, aby wykonać bezobjawową radioterapię komórkową z użyciem elektrofizjologii, nieinwazyjną dla częstoskurczu komorowego. Metody
Zajęliśmy się arytmogennymi bliznami, łącząc obrazowanie anatomiczne z nieinwazyjnym obrazowaniem elektrokardiograficznym podczas częstoskurczu komorowego wywołanego za pomocą wszczepialnego kardiowertera-defibrylatora (ICD). Symulację, planowanie i leczenie SBRT przeprowadzono przy użyciu standardowych technik. Pacjenci byli leczeni pojedynczą frakcją 25 Gy podczas czuwania. Skuteczność oceniano przez zliczanie epizodów częstoskurczu komorowego, zgodnie z zapisami ICD. Bezpieczeństwo oceniano za pomocą seryjnego obrazowania serca i klatki piersiowej.
Wyniki
Od kwietnia do listopada 2015 r. Leczono 5 pacjentów z częstoskurczem komorowym o wysokim ryzyku i opornym na leczenie. Średni nieinwazyjny czas ablacji wynosił 14 minut (zakres od 11 do 18). W ciągu 3 miesięcy przed leczeniem pacjenci mieli połączoną historię 6577 epizodów częstoskurczu komorowego. Podczas sześciotygodniowego okresu po wygaśnięciu (w przypadku wystąpienia arytmii z powodu zapalenia postablacji) stwierdzono 680 epizodów częstoskurczu komorowego. Po 6-tygodniowym okresie wykrztuszania wystąpiły 4 epizody częstoskurczu komorowego w ciągu następnych 46 pacjento-miesięcy, w celu zmniejszenia wartości wyjściowej o 99,9%. Zmniejszenie częstości epizodów częstoskurczu komorowego wystąpiło u wszystkich pięciu pacjentów. Średnia frakcja wyrzutowa lewej komory nie zmniejszyła się podczas leczenia. Po 3 miesiącach sąsiednie płuca wykazały zmętnienie zgodne z łagodnymi zmianami zapalnymi, które ustąpiły po roku.
Wnioski
U pięciu pacjentów z opornym na częstoskurcz komorowy nieinwazyjnym leczeniem za pomocą radioterapii kardiologicznej prowadzonej elektrofizjologicznie znacznie zmniejszyło się obciążenie częstoskurczem komorowym. (Finansowane przez Barnes-Jewish Hospital Foundation i inne.)
[przypisy: szpital kolejowy wilkowice, torbiel galaretowata, wital gołdap ]

Tags: , ,

No Responses to “Nieinwazyjne promieniowanie serca w celu ablacji częstoskurczu komorowego”

  1. Keystone Says:

    Mam obsesję punkcie potworności jaką jest tętniak mózgu.

  2. Pogue Says:

    [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: medycyna portal[...]

  3. Gabriela Says:

    Ja słyszałam i czytałam ksiazke Po co ten Jod

Powiązane tematy z artykułem: szpital kolejowy wilkowice torbiel galaretowata wital gołdap