Endometrioza przyczyny i objawy
Choroby oraz ich diagnozowanie

Pembrolizumab jako terapia drugiej linii dla zaawansowanego raka urotelialnego ad 10

Posted in Uncategorized  by admin
November 6th, 2018

Działania niepożądane związane z zaburzeniami immunologicznymi z pembrolizumabem były stosunkowo rzadkie i miały głównie nasilenie 1. lub 2. stopnia. Ogólnie, występowanie zdarzeń niepożądanych związanych z leczeniem było istotnie niższe w przypadku pembrolizumabu niż w przypadku standardowej chemioterapii, w tym mniejszej liczby przypadków stopnia 3., 4. lub 5 i mniejszej liczby zdarzeń skutkujących przerwaniem leczenia. Liczba zgonów związanych z leczeniem była taka sama w grupie pembrolizumabu i chemioterapii, co prawdopodobnie odzwierciedla złe prognozy pacjentów w tej populacji. Ważniejszy jest profil bezpieczeństwa pembrolizumabu niż standardowej chemioterapii, biorąc pod uwagę, że pacjenci z nawracającym lub opornym na leczenie rakiem urotelialnym są na ogół starsi i mają słabe wyniki i wiele współistniejących chorób. Korzyści z przeżycia zaobserwowane w przypadku pembrolizumabu w tej uprzednio leczonej populacji pacjentów ze złym rokowaniem potwierdzają jego badania we wcześniejszych stadiach choroby. Obecnie pembrolizumab i inne inhibitory PD-1 i PD-L1 są oceniane jako terapia adiuwantowa i leczenie pierwszego rzutu w zaawansowanej chorobie w trwających badaniach klinicznych (np. Numery ClinicalTrials.gov, NCT02450331, NCT02516241, NCT02632409, NCT02807636 i NCT02853305 ).
Podsumowując, pembrolizumab powodował znacząco dłuższe całkowite przeżycie – o około 3 miesiące – niż wybór badanego leku przez paklitaksel, docetaksel lub winfluninę i wiązał się z wyższym odsetkiem obiektywnej odpowiedzi i niższym odsetkiem zdarzeń niepożądanych związanych z leczeniem niż chemioterapia, jak leczenie drugiego rzutu u pacjentów z zaawansowanym rakiem urotelialnym, które postępowało podczas lub po chemioterapii opartej na platynie, niezależnie od statusu ekspresji PD-L1 guza.
[podobne: endometrioza a in vitro, poduszka gryczana, kręgosłup w sporcie ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: endometrioza a in vitro kręgosłup w sporcie poduszka gryczana