Endometrioza przyczyny i objawy
Choroby oraz ich diagnozowanie

Pielęgniarska siła robocza w czasach reformy służby zdrowia

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Podstawą systemu opieki zdrowotnej jest jej siła robocza, w tym 2,8 miliona zarejestrowanych pielęgniarek (RN), które świadczą usługi opieki zdrowotnej w niezliczonych placówkach. Oczekuje się, że znaczenie RN będzie wzrastać w nadchodzących dziesięcioleciach, ponieważ obejmują one nowe modele opieki, globalną płatność i większy nacisk na zapobieganie. Te i inne zmiany związane z reformą systemu opieki zdrowotnej będą wymagały zapewnienia całościowej opieki, lepszej koordynacji opieki, większego przestrzegania protokołów i lepszego zarządzania przewlekłą chorobą – ról, które są z natury dostosowane do modelu opieki pielęgniarskiej. Czy pielęgniarska siła robocza będzie gotowa odpowiedzieć na te wyzwania. Zaledwie 10 lat temu odpowiedź nie byłaby jasna. Liczba osób rozpoczynających pracę w pielęgniarstwie gwałtownie spadła w latach 90., ponieważ pokolenie kobiet urodzonych po okresie boomu dziecięcego było nie tylko mniejsze, ale znacznie poszerzyło możliwości kariery w innych zawodach. Ponieważ mniej osób zaczęło być pielęgniarzami, prognozy sprzed dziesięciu lat wskazywały, że wielkość siły roboczej zacznie spadać w połowie obecnej dekady, powodując niedobory od 500 000 do miliona RN do roku 2020. W tamtym czasie niewielu obserwatorów uważało to za zainteresowanie. w pielęgniarstwie nigdy nie wzrosłaby do poziomu wymaganego, aby zapobiec nadchodzącym niedoborom.
Łączna liczba dyplomów Associate i Baccalaureate RN Graduates, 1985-2010. Dane są obliczeniami autorów, w oparciu o dane z corocznych uzupełnień z Zintegrowanego Systemu Danych Edukacyjnych Postsecondary (http://nces.ed.gov/ipeds).
Jednak w zaskakującym momencie, zaledwie dekadę później, niedobory, które do tej pory przewidywano, nie zostały zrealizowane. W rzeczywistości, raporty wskazują, że w niektórych rejonach kraju absolwenci szkół pielęgniarskich doświadczają coraz większych opóźnień w zdobywaniu zatrudnienia1. Prognozy długoterminowe przewidują obecnie wzrost liczby bezwzględnych RN i silny wzrost per capita w pewnych scenariuszach.2 Ten zwrot to bezpośredni wynik bezprecedensowego poziomu wchodzenia do pielęgniarstwa w ostatnim dziesięcioleciu (patrz wykres). Po dwóch dekadach wahań na poziomie około 80 000, liczba nowych absolwentów RN wzrosła ponad dwukrotnie z 74 000 w 2002 r. Do 157 000 w 2010 r. Jeśli ten wzrost liczby nowych absolwentów RN będzie kontynuowany, znacznie przyczyni się to do zmniejszenia niedoborów prognozowanych na 2020 r. i dalej.
Wydaje się, że dwa szerokie czynniki przyczyniły się do wzrostu liczby nowych absolwentów RN. Po pierwsze, wzrosło zainteresowanie pielęgniarstwem jako karierą. Pomimo rozszerzających się programów rekrutacyjnych, programy pielęgniarskie odwracają dużą liczbę kwalifikowanych wnioskodawców.1 Dowody na to rosnące zainteresowanie pojawiły się w połowie lat 2000, przy gwałtownym wzroście liczby osób w wieku 30 lat, korzystających z dwuletnich stopni stowarzyszonych, aby wejść Pielęgniarstwo.2 Niedawno liczba osób w wieku 20 lat wchodzących do pielęgniarstwa wzrosła gwałtownie, szczególnie w przypadku studiów licencjackich.2 Niemal 5% studentów pierwszego roku w 2010 r. zgłosiło, że pielęgniarstwo było ich prawdopodobnym wyborem zawodowym – najwyższy poziom wykształcenia. zainteresowanie, ponieważ dane zostały zebrane po raz pierwszy w latach 60. 3
Ten niezwykły wzrost zainteresowania wydaje się wynikać z połączenia czynników
[podobne: rehmedica, szpital kolejowy wilkowice, wital gołdap ]

Tags: , ,

No Responses to “Pielęgniarska siła robocza w czasach reformy służby zdrowia”

 1. Tobiasz Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do laserowe zamykanie naczynek[...]

 2. Drugstore Cowboy Says:

  cukier to czysta energia

 3. Franciszek Says:

  Article marked with the noticed of: psychoterapia kielce[...]

 4. Dorota Says:

  częste zapalenie oskrzeli może świadczyć o alergii

 5. Jagna Says:

  [..] Cytowany fragment: fizykoterapia[...]

 6. Night Train Says:

  brak w niej witam i mineralow, ktore sa bardzo potrzebne do funkcjonowania

Powiązane tematy z artykułem: rehmedica szpital kolejowy wilkowice wital gołdap