Endometrioza przyczyny i objawy
Choroby oraz ich diagnozowanie

Protezy mechaniczne lub biologiczne do wymiany zastawki aortalnej i zastawki mitralnej

Posted in Uncategorized  by admin
December 10th, 2018

U pacjentów poddawanych wymianie zastawki aortalnej lub zastawki mitralnej stosuje się mechaniczną lub biologiczną protezę. Protezy biologiczne są coraz częściej faworyzowane pomimo ograniczonych dowodów na poparcie tej praktyki. Metody
Porównaliśmy śmiertelność długoterminową oraz częstość ponownych operacji, udarów i krwawień pomiędzy kohortami ważonymi odwrotnie z prawdopodobieństwem pacjentów, którzy przeszli pierwotną wymianę zastawki aortalnej lub zastąpienie zastawki mitralnej mechaniczną lub biologiczną protezą w Kalifornii w okresie od 1996 r. Do 2013. Pacjentów podzielono na różne grupy wiekowe na podstawie położenia zastawki (zastawka aortalna vs. zastawka mitralna).
Wyniki
Od 1996 r. Do 2013 r. Stosowanie protez biologicznych znacznie wzrosło w przypadku wymiany zastawki aortalnej i zastawki mitralnej, z 11,5% do 51,6% w przypadku zastawki aortalnej i od 16,8% do 53,7% w przypadku wymiany zastawki mitralnej. Wśród pacjentów, u których wykonano wymianę zastawki aortalnej, otrzymanie protezy biologicznej wiązało się ze znacznie wyższą 15-letnią śmiertelnością niż otrzymanie protezy mechanicznej wśród pacjentów w wieku od 45 do 54 lat (30,6% w porównaniu z 26,4% w wieku 15 lat; 1,23; 95% przedział ufności [CI], 1,02 do 1,48; P = 0,03), ale nie wśród pacjentów w wieku od 55 do 64 lat. Wśród pacjentów, u których wykonano wymianę zastawki mitralnej, otrzymanie protezy biologicznej wiązało się ze znacznie wyższą umieralnością niż otrzymanie protezy mechanicznej wśród pacjentów w wieku od 40 do 49 lat (44,1% w porównaniu z 27,1%, współczynnik ryzyka, 1,88, 95% CI 1,35 do 2,63, P <0,001) i wśród osób w wieku od 50 do 69 lat (50,0% w porównaniu z 45,3%, współczynnik ryzyka, 1,16, 95% CI, 1,04 do 1,30, P = 0,01). Częstość reoperacji była istotnie wyższa u biorców protezy biologicznej niż u biorców protezy mechanicznej. Pacjenci, którzy otrzymywali mechaniczne zastawki, mieli większą skumulowaną częstość występowania krwawień, aw niektórych grupach wiekowych udar mózgu niż biorcy protezy biologicznej.
Wnioski
Długotrwała śmiertelność związana z mechaniczną protezą, w porównaniu z biologiczną protezą, utrzymywała się do 70. roku życia wśród pacjentów poddawanych wymianie zastawki mitralnej i do 55 roku życia wśród osób przechodzących wymianę zastawki aortalnej. (Finansowane przez National Institutes of Health oraz Agencję ds. Badań i jakości opieki zdrowotnej.)
[więcej w: pluskwy domowe ugryzienia, endometrioza a in vitro, półpasiec zdjecia ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: endometrioza a in vitro pluskwy domowe ugryzienia półpasiec zdjecia