Endometrioza przyczyny i objawy
Choroby oraz ich diagnozowanie

Protezy mechaniczne lub biologiczne do wymiany zastawki aortalnej i zastawki mitralnej

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

U pacjentów poddawanych wymianie zastawki aortalnej lub zastawki mitralnej stosuje się mechaniczną lub biologiczną protezę. Protezy biologiczne są coraz częściej faworyzowane pomimo ograniczonych dowodów na poparcie tej praktyki. Metody
Porównaliśmy śmiertelność długoterminową oraz częstość ponownych operacji, udarów i krwawień pomiędzy kohortami ważonymi odwrotnie z prawdopodobieństwem pacjentów, którzy przeszli pierwotną wymianę zastawki aortalnej lub zastąpienie zastawki mitralnej mechaniczną lub biologiczną protezą w Kalifornii w okresie od 1996 r. Do 2013. Pacjentów podzielono na różne grupy wiekowe na podstawie położenia zastawki (zastawka aortalna vs. zastawka mitralna).
Wyniki
Od 1996 r. Do 2013 r. Stosowanie protez biologicznych znacznie wzrosło w przypadku wymiany zastawki aortalnej i zastawki mitralnej, z 11,5% do 51,6% w przypadku zastawki aortalnej i od 16,8% do 53,7% w przypadku wymiany zastawki mitralnej. Wśród pacjentów, u których wykonano wymianę zastawki aortalnej, otrzymanie protezy biologicznej wiązało się ze znacznie wyższą 15-letnią śmiertelnością niż otrzymanie protezy mechanicznej wśród pacjentów w wieku od 45 do 54 lat (30,6% w porównaniu z 26,4% w wieku 15 lat; 1,23; 95% przedział ufności [CI], 1,02 do 1,48; P = 0,03), ale nie wśród pacjentów w wieku od 55 do 64 lat. Wśród pacjentów, u których wykonano wymianę zastawki mitralnej, otrzymanie protezy biologicznej wiązało się ze znacznie wyższą umieralnością niż otrzymanie protezy mechanicznej wśród pacjentów w wieku od 40 do 49 lat (44,1% w porównaniu z 27,1%, współczynnik ryzyka, 1,88, 95% CI 1,35 do 2,63, P <0,001) i wśród osób w wieku od 50 do 69 lat (50,0% w porównaniu z 45,3%, współczynnik ryzyka, 1,16, 95% CI, 1,04 do 1,30, P = 0,01). Częstość reoperacji była istotnie wyższa u biorców protezy biologicznej niż u biorców protezy mechanicznej. Pacjenci, którzy otrzymywali mechaniczne zastawki, mieli większą skumulowaną częstość występowania krwawień, aw niektórych grupach wiekowych udar mózgu niż biorcy protezy biologicznej.
Wnioski
Długotrwała śmiertelność związana z mechaniczną protezą, w porównaniu z biologiczną protezą, utrzymywała się do 70. roku życia wśród pacjentów poddawanych wymianie zastawki mitralnej i do 55 roku życia wśród osób przechodzących wymianę zastawki aortalnej. (Finansowane przez National Institutes of Health oraz Agencję ds. Badań i jakości opieki zdrowotnej.)
[więcej w: clotrimazolum tabletki dopochwowe, trzeszczki, przychodnia jasien ]

Tags: , ,

No Responses to “Protezy mechaniczne lub biologiczne do wymiany zastawki aortalnej i zastawki mitralnej”

 1. Eliza Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: mezoterapia łódź[...]

 2. Swampmasher Says:

  najgorsze są skurcze jelit

 3. Aleksander Says:

  [..] Cytowany fragment: leczenie kanałowe warszawa[...]

 4. Yellow Menace Says:

  Mój mąż prawie pięć lat temu miał udar niedokrwienny połowiczny prawostronny.

 5. Milena Says:

  [..] Cytowany fragment: Zabrze[...]

 6. Aleksandra Says:

  Ciekawa jestem tylko czy jeśli wynik będzie świadczył o alergii

Powiązane tematy z artykułem: clotrimazolum tabletki dopochwowe przychodnia jasien trzeszczki