Endometrioza przyczyny i objawy
Choroby oraz ich diagnozowanie

Żałoba w porannych rundach

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Zespół rozpoczął obchody z panią L., nową pacjentką, która przyznała się poprzedniej nocy. Jej rak nie reagował na leczenie i wiedziała, że ma tylko kilka miesięcy życia. Zaledwie kilka dni wcześniej zaczęła mieć cuchnącą biegunkę, a ostatniej nocy zaczęła mieć problemy z oddychaniem – złowieszcze oznaki dla kogoś tak chorego i odpornego na upośledzenie jak ona. Kiedy w końcu przyszła do szpitala, była wychudzona i poważnie odwodniona. Stojąc przed jej drzwiami, widziałem, jak jej delikatna rama usiłuje oddychać, a nawet z maską tlenową brzuch miał wybrzuszony na zewnątrz jak miech w próbie zaspokojenia pragnienia powietrza. Stażysta na wezwanie przedstawił swoją ocenę i plan opieki dla Pani L. Uważał, że miała infekcję i zaczęła dożylnie płyny i antybiotyki z dnia na dzień. Skonsultowano się z specjalistą od chorób zakaźnych i zlecono liczne testy, by postawić diagnozę. Nie mogliśmy zrobić nic więcej, ale mieliśmy plan opieki.
Kiedy ruszyliśmy w drogę, zaczęły się alarmy. Ręka pani L. opadła bezwładnie, maska tlenowa zsunęła się z jej twarzy i osunęła się na łóżko. Jej brzuch przestał się ruszać. Gdy alarmy nadal brzmiały, jej tętno opadło, a nasycenie tlenem zaczęło spadać. Jej lekarz prowadzący wpadł do pokoju i wkrótce reszta zespołu otoczyła łóżko. Miała porządek nie-reanimować-nie-intubować (DNR-DNI), co ograniczało to, co moglibyśmy zrobić, aby ją odzyskać. Pielęgniarka wybiegła z pokoju, aby zadzwonić do rodziny pani L. Jej córka i mąż byli już w drodze. Potwierdzili, że nie życzy sobie żadnych ekstremalnych środków, by ją uratować.
Jej tętno i ciśnienie krwi wzrosły po podaniu atropiny i epinefryny, ale wciąż była nieprzytomna i miała problemy z oddychaniem. Po ustabilizowaniu się zespół ponownie się połączył, tak jak to zrobiliśmy po obejrzeniu innego pacjenta i kontynuowaliśmy nasze rundy. Ale kiedy zespół przeniósł się do następnego pacjenta, wciąż spoglądałem z powrotem do pokoju pani L. Jej rodzina została wezwana, ale kiedy mieli przybyć. Czy nadal będzie żyła. W ciągu ostatnich kilku chwil byłem świadkiem życia migoczącego jak świeca na wietrze. Czy pani L. kiedykolwiek marzyła, że skończy się w ten sposób. Czy kiedykolwiek wyobrażała sobie, że jej ostatnie chwile będą spędzane na OIOM-ie wśród nieznajomych. Lub że jej śmierć nadejdzie tak szybko, po miesiącach cierpienia.
Pani L. była praktycznie sama, mimo że tuż przed jej drzwiami podłoga była pełna pielęgniarek i lekarzy omawiających plany innych chorych pacjentów. Brałem udział w rundach, ale chciałem tylko być przy niej, trzymając ją za rękę, dając jej pociechę, gdy umarła. Kilka minut później otrzymaliśmy wiadomość. Ona przepadła. I to było to. Kiedy jeden z lekarzy odstąpił na bok, by dyktować jej notatkę śmierci, rundy trwały. Nastąpiła spontaniczna chwila ciszy, podczas której wszyscy staraliśmy się unikać kontaktu wzrokowego, patrząc uroczyście na ziemię. Ale nic więcej nie powiedziano ani nie zrobiono, by oznaczyć jej odejście.
Niektórzy twierdzą, że śmierć tego pacjenta była spokojna. Nie zaimplementowano protokołu pełnego kodu. Nikt nie rozpoczął resuscytacji, co z pewnością skutkowałoby kilkoma pękniętymi żebrami. Nie intubowaliśmy jej ani nie umieszczaliśmy jej na respiratorze, co spowodowałoby przedłużoną, niewygodną śmierć
[podobne: pelagra objawy, szpital kolejowy wilkowice, tasiemkownia ]

Tags: , ,

No Responses to “Żałoba w porannych rundach”

 1. Magdalena Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: RTG panoramiczne[...]

 2. Neophyte Believer Says:

  Hej mam nawracający problem z synkiem

 3. Spider Fuji Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: Olimp Carbonox[...]

 4. Stanisław Says:

  idź do apteki po jakiś suplement i z głowy

Powiązane tematy z artykułem: pelagra objawy szpital kolejowy wilkowice tasiemkownia