Endometrioza przyczyny i objawy
Choroby oraz ich diagnozowanie

Żółta febra w Sudanie ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dane pochodzą ze Światowej Organizacji Zdrowia. Chociaż skuteczna szczepionka przeciw żółtej gorączce jest dostępna od ponad 70 lat, choroba pozostaje endemiczna w tropikach w Ameryce Południowej i Afryce. Niewyeliminowanie choroby w tych regionach można przypisać kilku czynnikom, w tym cyklowi życia lasu (lasu) i sporadycznym lub nieobecnym kampaniom szczepień, szczególnie w niestabilnych politycznie i znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej krajach Afryki. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że na świecie występuje 200 000 przypadków żółtej febry i 30 000 powiązanych zgonów. Dziewięćdziesiąt procent tych przypadków ma miejsce w Afryce subsaharyjskiej (patrz mapa).
Okresowe wybuchy choroby są szczególnie częste w Afryce Wschodniej. Znaczne wybuchy żółtej gorączki wystąpiły w tym regionie niemal co roku od 1940 r. (Kiedy rozpoczęto nadzór) i 1956 r. (Kiedy wybuchła epidemia w Sudanie). Od 1960 r. Odnotowano dobrze udokumentowane poważne epidemie w Etiopii (1960-1962), Kenii (1992-1993) i Sudanie (2003 i 2005) .4 Trudno jest określić dokładną liczbę przypadków w danym kraju takie jak Sudan w latach między takimi ogniskami: choroba nie zawsze jest rozpoznawana w łagodniejszych formach, a wiele podejrzanych przypadków nie jest zgłaszanych.
Trzy wzajemnie powiązane cykle życiowe, które zależą od komarów, utrzymują przenoszenie wirusa żółtej febry w obszarach, gdzie choroba jest endemiczna: cykl sylvatyczny, cykl pośredni łączący cykle leśne i miejskie oraz cykl miejski. W cyklu sylvatycznym wirus przenosi się z małp na komary, które hodują w otworach drzew w koronie lasu (gatunki haemagogus w obu Amerykach i gatunki aedes w Afryce). Ludzie żyjący w sawannach sąsiadujących z lasami o wysokiej gęstości, w których występuje cykl sylvatyczny, są narażeni na komary wyrastające z drzew. Spośród innych wektorów uczestniczących w cyklu sylvatycznym, Aedes africanus i Aedes bromeliae są również zdolne do przenoszenia wirusa z małp na ludzi i ludzi na ludzi. W ten sposób sawanny są czasami nazywane strefą emergencji .
Niektórzy eksperci twierdzą, że epidemie powtarzają się w Afryce Wschodniej, ponieważ jej sawanna jest stosunkowo sucha, więc gęstość zaludnienia komarów wylęgających dziury jest niższa niż w mokrych sawannach Afryki Środkowej. Zatem populacja ludzka może być narażona na wirusa mniej regularnie niż populacja Afryki Środkowej, 4 i duża liczba podatnych młodych osób, wystarczająca do zasiania epidemii, może gromadzić się w czasie pomiędzy epidemiami. Z kolei badania epidemiologiczne sugerują, że uporczywa cicha transmisja (bez wykrywalnych wybuchów epidemii) może wystąpić wśród mieszkańców wilgotnych sawann w Afryce Środkowej, tworząc rodzaj odporności stada. Utrzymanie wirusa żółtej febry w cyklach sylvatycznych i pośrednich jest wspomagane transmisją transovarialną od zakażonych komarów do ich potomstwa oraz fakt, że małpy pozostają mobilne i aktywne podczas wiremii. Miejską epidemię można wywołać, gdy zarażone osoby podróżują od sawanny do sąsiedniego miasta. W cyklu miejskim żółta febra jest przenoszona wyłącznie między zakażonymi ludźmi przez A
[patrz też: wital gołdap, synevo kraków, rehmedica ]

Tags: , ,

No Responses to “Żółta febra w Sudanie ad”

 1. High Kingdom Warrior Says:

  z wyrostkiem nie ma żartów

 2. Maciej Says:

  [..] Cytowany fragment: miód manuka[...]

 3. Hanna Says:

  Zawsze w takich artykułach dot. raka lekarze obwiniają pacjentów

 4. Mr. Gadget Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: seksuolog warszawa[...]

 5. Overrun Says:

  Sporo sie dowiedzialam

 6. Arkadiusz Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do stomatologia katowice[...]

 7. Mr. Wholesome Says:

  wcale nie ma tych suplementów od groma

Powiązane tematy z artykułem: rehmedica synevo kraków wital gołdap