Endometrioza przyczyny i objawy
Choroby oraz ich diagnozowanie

Żółta febra w Sudanie cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Komary A. aegypti są również głównymi wektorami dla dengi i chikungunya. Sukces programu szczepień na dużą skalę w Darfurze zostanie określony przez jego zdolność do zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób w największych miastach Sudanu i sąsiednich krajach. Szczepionki 17D pochodzące z żółtej gorączki pochodziły ponad 70 lat temu z izolatu Sudanu, który był atenuowany przez seryjny pasaż w zarodkach kurcząt. Dwa substytucje, 17D-204 i 17DD, są na całym świecie nieprzerwanie używane i wydano około 500 milionów dawek. Pojedyncza dawka zapewnia ochronną odpowiedź przeciwciał w ciągu 10 dni u 95% osób zaszczepionych. Ochrona prawdopodobnie trwa do końca życia, ale WHO wymaga szczepienia przypominającego co 10 lat. Chociaż szczepionki 17D są historycznie uważane za bardzo bezpieczne, ostatnio udokumentowano rzadkie poważne działania niepożądane tymczasowo związane ze szczepieniem. Zostały one sklasyfikowane jako natury neurotropowej lub trzewotropowej. Przyczyna jest niepewna, ale wydaje się być zależna od gospodarza. W dwóch przypadkach przypisano nienormalną wrodzoną odpowiedź immunologiczną na szczepionkę. Wiek ponad 60 lat i historia dysfunkcji grasicy również zwiększają ryzyko. W Stanach Zjednoczonych, w latach 1990-2006, roczna częstość występowania obu zespołów wynosiła od 0,2 do 1,0 na 100 000 szczepień u osób w wieku poniżej 60 lat, w porównaniu z ponad 3 na 100 000 u osób w wieku powyżej 60 lat. w tej kwestii bezpieczeństwa, CDC zaleca, aby stosowanie szczepionki przeciw żółtej febrze było ograniczone do osób podróżujących do znanych obszarów ryzyka żółtej febry.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 6 lutego 2013 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Laboratorium chorób przenoszonych przez wektory, Centrum Biologiczna ds. Oceny i Badań, Food and Drug Administration, Bethesda, MD.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Żółta febra, Sudan – aktualizacja. Wkly Epidemiol Rec 2012; 87: 477-492
Medline
2. Centra kontroli i zapobiegania chorobom. Żółta gorączka w Sudanie – zdrowie podróżnych (http://www.cc.cdc.gov/travel/notices/outbreak-notice/yellow-fever-sudan.htm).

3. Światowa Organizacja Zdrowia. Żółta febra w Sudanie – aktualizacja (http://www.who.int/csr/don/2012_12_06/en/index.html).

4. Ellis BR, Barrett AD. Enigma żółtej febry w Afryce Wschodniej. Rev Med Virol 2008; 18: 331-346
Crossref Web of Science Medline
5. Monath TP. Przegląd ryzyka i korzyści szczepienia przeciw żółtej gorączce, w tym kilka nowych analiz. Expert Rev Vaccines 2012; 11: 427-448
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Artykuły cytowane (15)
Zamknij Cytowanie artykułów
[więcej w: polradiologia, badoo białystok, bol kosci ogonowej ]

Tags: , ,

No Responses to “Żółta febra w Sudanie cd”

 1. Inga Says:

  Nie ma co się bać

 2. Daria Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: odżywianie[...]

 3. Disco Thunder Says:

  Trzeba tylko pamiętać, że w aptekach są suplementy

 4. Apolonia Says:

  Article marked with the noticed of: optyk[...]

 5. Nightmare King Says:

  Zawsze w takich artykułach dot. raka lekarze obwiniają pacjentów

Powiązane tematy z artykułem: badoo białystok bol kosci ogonowej polradiologia