Endometrioza przyczyny i objawy
Choroby oraz ich diagnozowanie

Żółta febra w Sudanie

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

16 listopada 2012 r. Tygodniowy zapis epidemiologiczny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) donosił o wybuchu żółtej gorączki w Sudanie. Do końca listopada choroba została wykryta w 26 miejscowościach w regionie Darfur w Sudanie, z 459 podejrzanymi przypadkami i 116 powiązanymi zgonami. Według stanu na 16 stycznia, Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) potwierdziły, że 849 przypadków i 171 zgon odnotowano Ponieważ większość podejrzanych przypadków miała miejsce w środkowym, południowym i zachodnim Darfurze, Federalne Ministerstwo Zdrowia Sudanu (wspierane przez partnerów międzynarodowych) rozpoczęło masową kampanię szczepień w tym regionie w dniu 20 listopada w 12 wysoce dotkniętych miejscowościach o całkowitej populacji wynoszącej 2,2 miliona. CDC doradza gościom w Sudanie, aby otrzymali szczepionkę przeciw żółtej gorączce przed podróżą do tego obszaru i podjęli środki ostrożności, aby uniknąć kontaktu z komarami.
Wirus żółtej febry jest prawdopodobnie najbardziej zjadliwym i flawiwirusowym flawiwakiem, takim jak denga, zachodni Nil, japońskie zapalenie mózgu i wirusy kleszczowego zapalenia mózgu, z których wszystkie są również przenoszone przez stawonogi. W pierwszej lub ostrej fazie choroby żółtej gorączki występuje wiremia. Objawy obejmują gorączkę, silny ból mięśni, ból głowy, dreszcze, anoreksję i nudności lub wymioty. Badanie fizykalne ujawnia względną bradykardię, a wyniki badań laboratoryjnych obejmują leukopenię, neutropenię, podwyższony poziom enzymów wątrobowych i białkomocz.
Większość pacjentów wraca do zdrowia po 3 do 6 dniach, ale od 15 do 25% wchodzi w bardziej toksyczną drugą fazę w ciągu 24 godzin po pierwszej remisji. Wysoka gorączka powraca. Ostre piorunujące zapalenie wątroby rozwija się, z szybkim pogorszeniem czynności wątroby zwiastowanym przez żółtaczkę. Ciężkim bólom brzucha mogą towarzyszyć wymioty. Krwawienie może wystąpić w dowolnym miejscu przewodu żołądkowo-jelitowego, powodując krwawienie i hematochezia lub melenę. Wybroczyny i wybroczyny są postrzegane jako wtórne do zaburzeń krzepnięcia. Pogarsza się funkcja nerek, pojawia się zapalenie mięśnia sercowego i może nastąpić encefalopatia z otępieniem lub śpiączką. Viremia jest zwykle nieobecna w tej fazie. Niedociśnienie i wstrząs z rozsianym wykrzepianiem wewnątrznaczyniowym mogą być nasilone przez rozregulowanie cytokin i sepsę bakteryjną. Połowa pacjentów, którzy wchodzą w fazę toksyczną umiera w ciągu 10 do 14 dni. Reszta powraca do normy bez istotnego klinicznie uszkodzenia narządu. Naturalnie nabyte zakażenie zapewnia dożywotnią ochronę przed chorobą.
Żółta gorączka jest trudna do zdiagnozowania klinicznie. W Afryce wczesna faza jest często mylona z chikungunya lub gorączką denga. W drugim etapie można go pomylić z ostrą malarią, gorączką krwotoczną denga, leptospirozą, innymi rodzajami ostrego piorunującego wirusowego zapalenia wątroby i innymi wirusowymi gorączkami krwotocznymi. Przeciwciała neutralizujące wywołane przez infekcję żółtą gorączką mogą wykazywać reaktywność krzyżową z innymi flawiwirusami w diagnostycznych testach laboratoryjnych. Dlatego w regionach, w których krążą dwa lub więcej flawiwirusów, diagnoza zależy od wykrycia przeciwciał IgM w surowicy lub wykrywania wiremii, albo przez izolację wirusa, albo przez łańcuchową reakcję polimerazy z odwrotną transkryptazą. W 40 z 732 podejrzanych przypadków, które miały miejsce na początku grudnia w obecnym wybuchu choroby, obecność żółtej febry została potwierdzona przez jedną z tych metod.3
Ryzyko żółtej gorączki w Afryce
[więcej w: tasiemkownia, trzeszczki, eskulap bialystok ]

Tags: , ,

No Responses to “Żółta febra w Sudanie”

 1. Pinball Wizard Says:

  marchewka kalorie nie ma za dużo,

 2. Milena Says:

  Article marked with the noticed of: dziecko[...]

 3. Aleks Says:

  idź do apteki po jakiś suplement i z głowy

 4. Damian Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu ursynów[...]

 5. Dagmara Says:

  same kremy nie dawały rady

 6. The Dude Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: endoskopia[...]

 7. 57 Pixels Says:

  Jak olej lniany to tylko świeży i przechowywany w lodówce w ciemnej butelce

Powiązane tematy z artykułem: eskulap bialystok tasiemkownia trzeszczki